كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
1400/8/3 دوشنبه

مراحل پذیرش، ثبت نام و انتخاب واحد پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ارشد:الف- خلاصه مراحل پذيرش غیرحضوری ، ثبت نام و انتخاب واحد پذیرفته شدگان :


كليه پذيرفته شدگان ميبايست از تاريخ 1400/08/04  الي 1400/08/09   جهت پذيرش غير حضوري    به سيستم گلستان دانشگاه پیام نور به آدرس http://reg.pnu.ac.ir مراجعه نمايند و نسبت به  تكميل مشخصات و ارسال مدارك و دريافت "گزارش260" مطابق دستورالعمل زیر اقدام نمایند:

1- كليه پذيرفته شدگان ميبايست با شناسه كاربري و گذرواژه به شرح زير وارد سيستم گلستان به آدرس reg.pnu.ac.ir  شوند:

- شناسه كاربري: (شماره داوطلبی)+(r001) مثال: برای شماره داوطلبی 300707 شناسه كاربري می شود : r001300707

- گذرواژه : شماره ملي ( در صورتيكه در ابتداي كد ملي رقم صفر وجود داشته باشد بايد هنگام درج گذر واژه ثبت گردد) مثال: 0061111111

لازم به ذكر است؛ در صورتيكه كد ملي شما در اطلاعات سنجش پر نشده باشد بايستي شماره شناسنامه خود را جهت ورود به سيستم وارد نماييد.

*درصورتيكه با شناسنامه و يا كدملي موفق به ورود به سيستم نشده ايد شماره پرونده خود را در گذر وازه وارد نماييد.


2- پذیرفته‌شدگان لازم است اسکن مدارک ذیل را در قالب jpg یا jpeg و با حجم هر عکس حداکثر 250 کیلو بایت تهیه و در هنگام ثبت نام غیرحضوری بارگذاری نمایند.
-تصویر صفحه اول و صفحه توضیحات شناسنامه
-تصویر کارت ملی (پشت و رو)
-عکس رنگی با زمینه روشن بدون کلاه و عینک (برای مراجعه حضوری 4 عدد)
-مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه (ویژه آقایان)
-تصویر مدرک کارشناسی (برای مدرک کارشناسی ناپیوسته لازم است مدرک کاردانی نیز ارائه گردد)
-پذیرفته شدگان باید در هنگام ثبت نام در سامانه گلستان وارد لینک
http://estelam.msrt.ir شده و پس از تقاضای تاییدیه تحصیلی برای آخرین مدرک تحصیلی (کاردانی/ کارشناسی ناپیوسته/ کارشناسی پیوسته) ،کدپیگیری را در سامانه گلستان ثبت نمایند. تعداد معدودی از دانشگاه ها به سامانه استعلام وزارت عتف متصل نیستند وبرای این مدارک کماکان از طریق اداری تقاضای تاییدیه تحصیلی نمایید.
-تصویر فرم تکمیل شده تعهد اصالت مدارک بارگذاری شده


3- از طريق مسيرزير نسبت به تكميل اطلاعات و همچنين ارسال مدارك فوق اقدام نمائيد. (جهت مشاهده کلیپ راهنما لطفا کلیک نمایید).

آموزش==> دانشجو==> پذيرش غيرحضوري==> "پذيرش غير حضوري دانشجويان جديدالورود"
تذکر: حجم هر تصویر حداکثر 250کیلو بایت و ترجیحا فرمت آن jpg یا jpeg باشد.


4- بعد از طی مراحل ثبت نام و اتمام پذيرش غيرحضوري، فرم مشخصات کامل دانشجو و گواهي پذيرش غير حضوري دانشجو را پرینت بگیرید(این دو برگه را در هنگام مراجعه حضوری همراه خود بیاورید).
دریافت گزارش 260: گزارش 260 پرینت ثبت نام اولیه است که شماره دانشجویی نشان می دهد، جهت پیگیری بعدی حتما این گزارش را دریافت نمایید.


5 - منتظر تایید آموزش دانشگاه باشید تا اطلاعات شما تایید گردد(24 تا 72 ساعت این روند زمان بر می باشد) و شماره دانشجویی فعال شود.  بعد از تأیید پذيرش ازسوی  دانشگاهی که پذیرفته شده اید، با 

شناسه كاربري : شماره دانشجويي
گذرواژه: شماره شناسنامه 

 از تاريخ  1400/08/05  تا 1400/08/12  به سيستم گلستان به آدرسreg.pnu.ac.ir  جهت ثبت نام و انتخاب واحد  مراجعه نماييد.
تذکر: جهت اطلاع از پذیرش نهایی می بایست امکان ورود به گلستان با شماره دانشجویی بررسی شود.  تایید مدارک بین یک تا سه روزکاری زمان می برد (شنبه تا چهارشنبه – ساعت 8 الی 14)، در صورتیکه با گذشت سه روزکاری شماره دانشجویی فعال نشد، می بایست جهت بررسی موضوع با کارشناس تحصیلات تکمیلی مرکز قبولی تماس گرفته شود.( در بازه بررسی اطلاعات از سوی مراکز، امکان ورود با شماره دانشجویی وجود ندارد و به محض تایید و پذیرش ازسوی دانشگاه شماره دانشجویی فعال می گردد و میتوانید با شماره دانشجویی وارد سایت خود شوید).


6- كليه دانشجويان قبل از انجام انتخاب واحد، موظف به پرداخت شهريه ثابت مي باشند و در صورت عدم پرداخت، امكان انجام انتخاب واحد ايشان مقدور نخواهد بود. لذا قبل از انتخاب واحد از يكي از روشهاي زير نسبت به پرداخت شهريه اقدام نماييد(جهت مشاهده کلیپ راهنمای پرداخت شهریه لطفا کلیک نمایید):

- الف) دريافت گزارش 163 از مسير زير و پرداخت شهريه :
       
   منوي اصلي --> آموزش --> گزارش هاي آموزش --> شهريه --> ليست ها و آمارها-->  فرم واريز وجوه دانشگاه پيام نور
ب)  پرداخت الكترونيكي شهريه از مسير زير :
   
  منوي اصلي --> آموزش --> شهريه --> پرداختهاي الكترونيكي دانشجو


7- وارد سایت pnu.ac.ir شوید از قسمت      ساختار دانشگاه ==> دفتر تحصیلات تکمیلی       وارد شوید و لیست ارائه دروس(چارت رشته تحصیلی) و منابع دروس  رشته خود را مشاهده نمایید(جهت مشاهده چارت رشته و منابع دروس لطفا کلیک نمایید).
     


8- پس از پرداخت شهريه از مسير زير نسبت به انجام انتخاب واحد دروس ترم اول اقدام نماييد(جهت مشاهده کلیپ راهنمای نحوه انتخاب واحد لطفا کلیک نمایید.):

ثبت نام ==> عمليات ثبت نام ==> "ثبت نام اصلي"

لطفا توجه نمایید که انتخاب واحد توسط شخص دانشجو و مطابق لیست ارائه دروس صورت می گیرد. (جهت دریافت لیست ارائه دروس اینجا کلیک نمایید.)
 


9- در پایان عملیات ثبت نام از طریق منوی زیر گزارش ثبت نام(گزارش 101)  را پرینت بگیرید و نزد خود نگه دارید .
             
 ثبت نام ==>  گزارشهای ثبت نام ==> گزارش نتیجه ثبت نام (ترمیم) دانشجو در طول ثبت نام


 

ب - مراحل تشکیل پرونده در دانشگاه قبولی:
پذیرفته شدگان لازم است در تاریخی که مرکز  دانشگاه  پس از ثبت نام غیر حضوری به آنان اعلام میکند با در دست داشتن مدارک زیر به کارشناس آموزش مرکز دانشگاهی که قبول شده است جهت تشکیل پرونده  مراجعه نمایند :
1-  چهار قطعه عکس 3*4
2- اصل و کپی شناسنامه ( تمام صفحات)
3- اصل و کپی کارت ملی ( پشت و رو)
4- اصل و کپی مدرک تحصیلی کارشناسی

5- اصل ریز نمرات کارشناسی و کپی
6-سیم کارت به نام دانشجو
7-کارت بانکی با رمز پویا
8-
تقاضای تاییدیه تحصیلی برای آخرین مدرک تحصیلی (کاردانی/ کارشناسی ناپیوسته/ کارشناسی پیوسته) . تعداد معدودی از دانشگاه ها به سامانه استعلام وزارت عتف متصل نیستند وبرای این مدارک کماکان از طریق اداری تقاضای تاییدیه تحصیلی نمایید.

9-ارائه مدرک نظام وظیفه

تبصره: دانشجویان پسر که کارت پایان خدمت ندارند و از معافیت تحصیلی استفاده میکنند بعد از انجام ثبت نام غیرحضوری،در اسرع وقت با همراه داشتن اصل و کپی کلیه مدارک و عکس3*4  جهت درخواست صدور معافیت تحصیلی به   کارشناس نظام وظیفه مراجعه نمایند بدیهی است تا زمان مراجعه حضوری و صحت اطلاعات وارده، پذیرش نهایی این گروه انجام نمی شود. لازم به ذکر است که مدت زمان معافیت تحصیلی 3 سال می باشد و دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده میکنند در طول سنوات تحصیلی خود حداکثر 2  ترم می توانند از مرخصی تحصیلی استفاده نمایند و در سایر ترم ها بایستی حداقل 6 واحد درسی را انتخاب نمایند.
 

تذکرات مهم:

1-پذیرفته‌شدگان لازم است حداکثر تا تاریخ 1400/7/30 در مقطع قبل فارغ‌التحصیل شوند. برای آگاهی از سایر شرایط به «بند 1-3- و 3-3- دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور» مراجعه شود.
2-طبق «پیوست شماره 3» آیین‌نامه آموزشی کارشناسی ارشد مصوب 11/11/94 شورای دانشگاه، پذیرفته‌شدگانی که درس‌های گذرانده در دوره‌های کارشناسی ارشد دارند و متقاضی تطبیق واحد هستند حداکثر تا پایان اولین نیمسال تحصیلی بعد از پذیرش باید کارنامه ریزنمرات تایید شده درس‌هایی را که تقاضای معادلسازی آن‌ها را داده‌اند به آموزش مرکز/ واحد ارائه نمایند. (درخواست از طریق پیشخوان خدمت معادلسازی سامانه جامع گلستان)، مراکز/ واحدها لازم است اصل ریزنمرات را از دانشگاه یا موسسه ای که دانشجو دروس را در آن گذرانده است به صورت محرمانه تقاضا و آن را ملاک عمل قرار دهند.
3-طبق ماده 10 و تبصره 1 و 2 ماده 10 آیین نامه آموزشی کارشناسی ارشد مصوب 11/11/94 شورای دانشگاه، پذیرفته‌شدگانی که درس‌های جبرانی (اعلام شده توسط گروه آموزشی) مربوط را در دوره کارشناسی نگذرانده‌اند موظف به انتخاب دروس جبرانی در اولین نیمسال تحصیلی ممکن می‌باشند.
4-مطابق «تبصره بند 2 قسمت ج دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور» پذیرفته‌شدگان کد رشته امتحانی 1148 (رشته مدیریت امور شهری) و می‌بایست واجد شرایط اعلام شده در دفترچه راهنمای (شماره 1) آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400 باشند در غیراینصورت از ثبت نام آنان ممانعت به عمل آمده و فهرست اسامی با درج علت، حداکثر تا مورخ 10/9/1400 به مرکز سنجش و آزمون اعلام شود.
5-دارندگان مدارک تحصیلی معادل حائز شرایط «آیین نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیررسمی در آزمون‌های ورودی مقاطع بالاتر» مطابق مقررات صفحه 1 و 2 دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور بررسی شود.
6-داوطلبانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان و یا ایثارگران پذیرفته شده‌اند در زمان ثبت نام نیازی به ارائه تاییدیه سهمیه ثبت نامی از سوی ارگان ذی‌ربط ندارند و ملاک تایید سهمیه آنان همان عنوان سهمیه درج شده در فایل قبولی دانشگاه می‌باشد.
7- اتباع غیرایرانی پذیرفته شده مطابق «بند د دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور» باید شرایط و ضوابط درج شده در صفحه های 21 و 22 دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون سال 1400 (دفترچه شماره 1) را کسب نمایند. پذیرفته شدگان غیر ایرانی می بایست جهت اخذ ویزای تحصیلی پس از ثبت نام غیرحضوری به مرکز/ واحد مراجعه تا به مراجع ذیصلاح معرفی شوند.
8-پذیرفته شدگانی که در فایل اطلاعات، کد تعهد صلاحیت عمومی آنان عدد 1 است صلاحیت آنان توسط هیات مرکزی گزینش دانشجو مورد تایید قرار گرفته و قبولی آنان قطعی می‌باشد. ضمنا جهت اطلاع از وضعیت کد تعهد 2 به «بند هـ صفحه شماره 9 دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور» مراجعه نمائید. اخبار و اطلاعیه های بعدی را از طریق پورتال دانشگاه پیام نور استان کرمانشاه به نشانی   http://kermanshah.pnu.ac.ir و یا شبکه های اجتماعی این دانشگاه پیگیری نمایید.

بيشتر